İstanbul/Türkiye
444 51 13
info@pronetnakliyat.com.tr

Buzdolabı Nasıl Paketlenir?

Buzdolabı Nasıl Paketlenir?

EVDEN EVE NAKLİYAT

Taşınıcak Olan Buzdolabıyı Önce Hazırlamak Gerekir

EVDEN EVE NAKLİYAT

  1. Buzdolabının tüm içeriğini boşaltın. Buzdolabını taşımaya başlamadan önce, her şeyi halletmek en iyisidir. Buzdolabınızın ve dondurucunun, yiyecek, çeşniler, buz küpleri tepsileri ve etrafında çıngıraklar ve ağırlık kaydırma yapabilecek herhangi bir şey bulunmadığından emin olun. Mıknatıslar gibi buzdolabınızın dışında da bulunan parçaları çıkarın.
  • Buzdolabında bozulabilir bir madde varsa, onları bitirin veya uzaklaştırın. Büyük bir hamleyle ortasındaysanız, şimdi bitiremeyeceğiniz şeyleri atmanız daha kolay olabilir.
  • Buzdolabını aynı odada taşımak, arkasında temizlemek veya mutfağı yeniden düzenlemek istiyorsanız, öğeleri yine de çıkarın ve sayaçların üzerine yerleştirin. Hareket etmeyi daha güvenli yapacak ve buzdolabını devrilme riskine girmeyeceksin. Bunu yapmak için hareketli silindirleri kullanın ve buzdolabının ayaklarının altına koyun. Çıkaracak kadar kaydırın, sonra onu istediğiniz yere kaydırın.

EVDENEVENAKLİYAT

2.Rafları çıkarın. Raflar, tepsiler ve diğer gevşek veya taşınabilir parçalar, organizatörler ve bölücüler dahil tüm çıkarılabilir bileşenleri buzdolabının içinden çıkarın. Rafları havluya sarın, sonra etiketleyin ve dikkatlice istifleyin.

Ayrıca, rafları çıkarmak yerine bant ile sabitlemeyi tercih edebilirsiniz, ancak bunları tamamen çıkarmanız ve ayrı ayrı paketlemeniz önerilir. Buzdolabınıza bağlı olarak, bu iyi bir seçenek olabilir. Oldukça güvenli değilse, bunları bir araya getirip hareketle daha az karışıklık yaratmayı düşünün.

 

PRONAK EVDEN EVE NAKLİYAT

3.Buzdolabının fişini çekin. Güç kablosunu sıkıca sarın ve hareket halindeyken yerine oturduğundan emin olmak için sıkı bir paketle bantlayın. Buzdolabınızın buz makinesi varsa, su kaynağıyla da bağlantısını kesin..

4.Gerekirse dondurucuyı buzdan arındırın. Dondurucuda önemli miktarda don oluşursa, hareket etmeden önce buzunu çözmeniz gerekecek. Bu, normalde tamamlanması 6 ila 8 saat sürer, bu nedenle hareket etmeden önce yeterli zamana sahip olduğunuzdan emin olun. Harekete geçmeden önceki gece bunu yapmak en iyisidir, böylece bir gecede buzu çözmek için yeterli zaman olur ve sabah buzdolabının içini silebilirsiniz.
Buzdolabını ovuşturarak değerli bir sürü harcamayı boşa harcamayın, ancak bu aynı zamanda onu yeni yerine götürmeden önce oldukça kapsamlı bir temizlik yapmak için iyi bir fırsattır. Dondurucu buz sökülürken, çekmeceleri ve iç yüzeyleri dezenfektanla silin.

EVDEN EVE NAKLİYAT

5.Buzdolabını yeni alana getirin. Buzdolabını aşağıya doğru eğirin ve tıparıya taşırken olduğu gibi yeni bir yere taşıyın. Takmadan önce en az 3 saat oturmasına izin verin. Bu, yağın ve sıvının kompresörüne geri dönmesini sağlayacak ve cihazın hasar görmesini önleyecektir. Buzdolabının ideal soğutma sıcaklığına dönmesi ve kullanması 3 gün kadar sürer.

 

Bir önceki yazımız olan olan villa taşımacılığı adlı makalemizi okudunuz mu ?