Genel

Evden Eve Nakliyat İhale Mağduru Olmayın

Son 4-5 yıldır piyasaya armut.com  enakliyat.com.tr veya sahibinden.com gibi birçok ihale ile nakliye kelimelerinde çıkan web sitesi ortaya çıktı. Tüm işletmeler gibi bu işletmelerin de para kazanma isteği herşeyin önüne geçmiş durumda. İnternette baktığımızda bu siteler hakkında birçok şikayet ve hukuk mücadelesi veren açan müşteriler yer almakta çünkü müşteri memnuniyetinin onlar için pek bir önemi yok! Onlar için sadece kazandıkları parayı göz önünde bulundururlar.

Örnek:ekim ayından sahibinden.com web sitesi rekor bir ceza aldı.bu ceza ile ilgili mahkemenin verdiği karar haksız rekabet sağlayan ve belgesiz iş faaliyeti gösteren bir çok firmaya gelmiş bulunmaktadır…

sahibinde.com

DİKKAT:Rekabet Kurulunca, Sahibinden Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Ticaret AŞ’ye aşırı fiyatlama yoluyla hakim durumunu kötüye kullanması nedeniyle 10 milyon 680 bin 425,98 lira idari para cezası verilmesi kararlaştırıldı

armut.com’un çalışma şekli:

ihalesitelerindenmagdurolmayin

armut.com sitesi evden eve nakliye gibi farklı hizmet sektörlerini hedeflemekte olup topladığı hizmet taleplerine ait bilgileri belli bir komisyon karşılığında pazarlamaktadır. Firmalar talep sahibine ait kişilerin telefonunu görmek için ayrı, teklif vermek için ayrı ücretlendirilir. Anlaşma yapıldıktan sonra ise işi yapan firmadan anlaşılan fiyat üzerinden %30-50 arası komisyon almaktadır.

Pahalıya taşınmamak için mutlaka nakliye şirketi ile birebir görüşüp aracı firmalara ve komisyonculara itimat etmeyin, firma’nın armut.com’da hizmet veren firma olarak kayıtlı olması o firmanın kurumsal bir şirket olacağı anlamına gelmeyeceğini göz önünde bulundurun.

Yukarıda yer alan resimde gördüğünüz gibi bir evden eve nakliyat talebine teklif vermek için 30,55 TL ödemek zorundasınız. Ayrıca müşterinin teklifinizi kabul etmesi halinde %30 komisyon talep edilmektedir ki 1000 liraya yapılacak bir işte bu ücret 100 TL olarak nakliyeciye yansımaktadır.

Hem Nakliyeci Mağdur Hem Müşteri

Örnek olarak aşağıda sikayetimvar.com sitesine nakliyeci tarafından yapılmış bir yorum aşağıdaki gibidir.

armutevdeneve

Örnek olarak aşağıda sikayetimvar.com sitesine müşteri tarafından yapılmış bir yorum aşağıdaki gibidir.

evdenevemusteri

Sikayetvar.com web sitesinde armut.com hakkında yüzlerce şikayet yer almasına karşın vatandaşlarımız ihale sitelerine gereken tepkiyi göstermemektedir.

Tüm yorumlarda ve resimler olduğu gibi okuduysanız bu tür ihale siteleri her türlü müşteri ve nakliyeci meslektaşlarımızı mağdur etmektedir.sizde bu mağduriyeti yaşamamak için kesinlikle bu tür ihale sitelerinden uzak durun…

Armut.com şikayet profili: https://www.sikayetvar.com/armut

Enakliyat.com.tr şikayet profili: https://www.sikayetvar.com/enakliyat

Sahibinden.com.tr şikayet profili:  https://www.sikayetvar.com/sahibinden

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir