Genel

Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ev Taşırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Günümüzde evden eve nakliyat firmaları ev taşıma işlemini kolaylıkla yerine getirmektedir. Eski sistemlerde olduğu gibi eşya toplama, eşya paketleme ve eşyaların araca yüklenmesi gibi sorunlar tamamen ortadan kaldırmış durumdadır. Fakat eşya sahibi olarak evden eve nakliyat işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar mevcuttur. Bunların en başında doğru evden eve nakliyat firmasını bulmak konusu olmaktadır. Çünkü her evden eve nakliyat firması müşteri taleplerini karşılayacak boyutta eşya taşıma, eşya sigortalama, eşya paketleme ve eşya asansörü kullanımı hususlarını tam anlamı ile yerine getirmemektedir. İşin sahipleri olarak evden eve nakliyat firmaları ile karşılaşılabilecek en önemli olumsuzluklar;

 • Eşyaları tam kapasite taşıyabilecek araç tahsisinin yapılmaması
 • Eşyaların taşınma zamanında gerekli paketleme ve taşıma elemanlarının bulunamaması
 • Eşyaların yerde muayenesinin düzgün yapılması gerekli araç temininin uygun ölçülerde olmaması.
 • Anlaşılan firmanın başka bir firmaya işi paslayarak taşınma günü sıkıntılar ortaya çıkması
 • Eşya paketleme işlemlerinde kullanılan ambalaj malzemesi ve paketleme malzemeleri uygun ebatta ve uygun koruma özelliğine sahip olmaması.
 • Eşya sahipleri tarafından kolilenmiş paketlenmiş eşyaların taşıma elemanları tarafından uygun şekilde taşınmaması.
 • Mobilya  montaj işlemlerinde kullanılan ustaların işinin ehli olmayıp ahşap mobilyalara zarar vermesi
  elektrik ve elektronik malzemelerin De monte ve kurulumu işlemlerinde yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerin montaj işlemlerinde kullanılması.
 • İlk muayenenin düzgün yapılmaması sonucunda nakliye taşıma fiyatının sonradan arttırılması.
 • Yol güzergahı bilmeyen nakliye firması ile anlaşılması sonucunda gemi geçişleri transit geçişler sorun edilerek ek ücretler talep edilmesi.
 • Nakliye sözleşmesinde belirtilen zaman aralığında taşıma işleminin gerçekleştirilmemesi.
 • Beyaz eşyaların paketlenmesi ve taşınma esnasında uygun taşıma ve paketleme elemanı kullanılmamasından dolayı sıkıntıların ortaya çıkması.

Bütün bu sayılan hususların gerçekleşmemesi ve her şeyin yolunda gitmesi için öncelikle iyi nakliye sayfalarında yer alan ve enakliyat üyesi olan evden eve nakliyat firmaları ile anlaşma sağlanması en uygun seçim olacaktır. Bunun yanında nakliyat firması hakkında gerekli yorumları en ince ayrıntısına kadar incelemek en az 5 evden eve nakliyat firmasından teklif almak ve yaptıkları işler hakkında bilgi almak en doğru karar olacaktır.
Ev Taşırken Eşya Sahiplerinin Hareket Tarzı Nasıl Olmalı?

Eşya sahipleri olarak evden eve nakliye sırasında eşyaların paketlenmesi konusunda bilinmesi gereken hususlardan en önemlisi eşyaların paketlendikten sonra sigortalama faaliyetine tabi tutulmasında sıkıntılar çıkabileceğidir. Çünkü eşyaların ilk muayenesi aşamasında ekspertiz hizmeti sunulurken eşyalar gözle görülmek istenmekte ve değerlerinin belirlenmesinde eşyaların etiketleri ve imal yolları kayıt altına alınmış olması gerekmektedir. Bu nedenle evden eve nakliyat sırasında dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi olan sadece özel eşyaların paketlenmesi ve sonrasında bırakılacak diğer eşyaların nakliyat firması tarafından paketleme işlemine tabi tutulmasıdır.
Anlaşma sağlanacak evden eve nakliyat firması ile kara yolları eşya taşıma sözleşmesi örneği incelenerek gerekli maddeler bu husus çerçevesinde hazırlanmalı ve karşılıklı imza altına alınmalıdır. Çoğu evden eve nakliyat firması araçlarda boş kalan yerlere yoldan başka eşya alarak ek iş yapmakta ve eşya sahiplerini mağdur duruma düşürmektedir. Böyle bir durumun gerçekleşmemesi için araç yüklendikten sonra kapaklar nakliye sözleşmesi hükümleri doğrultusunda mühürlemeli mühür numarası ve gerekli detaylar sözleşme hükümlerinde belirtilmelidir. Evden eve nakliyat firması ile anlaşırken yapılacak işlemler ilk anlaşma aşamasında detaylı bir şekilde görüşülmeli firmanın kabiliyeti gerekli plan ve program çerçevesinde değerlendirilmelidir. Eşya sahipleri olarak evden eve nakliyat firması hakkında bilgi almak için e-nakliyat müşteri hizmetleri aranarak detaylı bilgi alınmalıdır.
Ev Taşırken Taşıyıcı Firma Bilgileri Nereden Alınır?

Evden eve nakliyat firmaları eşya taşıma işlemlerinde genellikle eşya asansörü kullanmakta, fakat Yurt genelinde bazı il merkezlerinde eşya asansörü kullanımının henüz uygulanmadığı için eşya taşıma hamal hizmetleri kullanımına devam edilmektedir. Özellikle nakliye firması ile konuşurken bu detaylar gözden kaçırılmaması eşyaların taşıma mesafesi ayrıntılı bir şekilde evden eve nakliyat firmasına aktarılmalıdır. Eşya asansörü kullanılamayacak alanlarda eşyaların taşıma yöntemleri evden eve nakliyat firmasına doğru bilgi olarak arttırılmalı taşıma esnasında yaşanacak sorunlar önceden giderilmelidir. Eşyaların taşınma zamanı ve yeni yerleşim yerine ulaşım ağı hakkında detaylı bilgiler ayrıntılı bir şekilde evden eve nakliyat firması ile görüşülmeli nakliye sözleşmesine bu konuda gerekli maddeler işlenmelidir.
Evden eve nakliyat firmalarının sunmuş olduğu ücretsiz ekspertiz hizmeti ile eşya sigortalama işlemi muhakkak yapılmalıdır. Eşya sigortalama işlemi için sadece anlaşılmış olan firmaya bağımlı kalmadan danışmanlık hizmeti veren evden eve nakliyat firmaları hakkında http://pronetnakliyat.com/nakliyat  web sitesi aracılığı ile gerekli araştırmalar detaylı şekilde yapılmalıdır.

 

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Eşya Sigortalama fiyatları
Ev eşyalarının sürekli değişiyor olması ve teknolojik gelişmeye ayak uydurarak evlerde kullanılan ve yaşam alanlarımızda sürekli bizimle iç içe olan ürünlerin taşınması sırasında en uygun ev eşya sigortası işlemini firmamız yapmaktadır. İlk muayene aşamasında ücretsiz ekspertiz hizmeti sunarak en yüksek ortaya çıkabilecek risk faktörleri düşünülerek eşyalar en yüksek teminatlar üzerinden sigortalama işlemine tabi tutulmaktadır. Bu işlem yapılırken en güvenilir sigorta şirketlerinin günümüzde uygulamış olduğu Karayolları eşya sigortalama kapsamında teminat değerleri baz alınmaktadır.
Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi Hükümleri
Evden eve nakliyat çalışmalarımızda eşya sigortalama faaliyetinin yanı sıra firma garantisi sunmak amacıyla karayolları eşya taşıma sözleşmesi yaparken ürünlerinizin en güvenli şekilde yeni yerleşim yerine ulaşması için gerekli olan tüm önerilerinizi nakliye sözleşmesi kapsamına almaktayız. Bunu hazırlarken öncelikle sizlerin taleplerini değerlendirilmekte bununla birlikte karayolları nakliye sözleşmesi örneği içerisinde yer alan maddeler tek tek incelenerek onaylanmaktadır. Bunların en başında araç plakaları, araç gidiş güzergahı, araçların mühürlenmesi, araç tescil bilgileri, şoför bilgileri, taşıma süresi, teslim alma ve teslim etme arasında geçecek süre içerisinde bilgilendirme aşamaları tek tek değerlendirmeye alınarak müşteri talepleri doğrultusunda maddeler halinde sıralanmaktadır.
Bütün çalışmalarımızda müşteri memnuniyetini hedeflemekte ve ev eşyası veya zati eşyaların her türlü nakliye işlemlerini sigortalı garantili bir şekilde taşıma işlemlerine tâbi tutmaktayız.

Evden eve nakliyat Çamaşır makinesi nasıl taşınır?

Evden eve nakliyat çalışmaları kapsamında en önemli paketleme taşıma ve kurulum aşamaları bakımından dikkat edilmesi gereken ürünlerden birisi olan çamaşır makinesi taşınmadan önce gerekli hazırlıkların yapılmış olması gerekir. Biz evden eve nakliyat firması olarak Öncelikle çamaşır makinesinin elektrik irtibatı sökülerek makinenin arkasındaki özel bölümü montesini yapmaktayız. Su giriş ve çıkış boruları musluklar kapatılarak yerinden sökülmektedir. Süzgeç kısımlarına biriken herhangi bir atık madde varsa onlar temizlenerek makinenin arka kısmında bulunan irtibat kısımları da sökülerek poşetlenmektedir. Makinanın alt kısmında bulunan su tahliye tapası açılarak makine içerisindeki su boşaltılmakta, gerekirse kurutma malzemesi kullanılarak makinesinde nem kalmayacak şekilde kurutma işlemine tabi tutulmaktadır.

Evden eve nakliye sırasında çamaşır makinesi nasıl taşınır? sorusuna yanıt olması açısından yukarıda uygulamış olduğumuz faaliyetlere ek olarak, çamaşır makinesinin içerisindeki kazan bölümü sabitleme vidaları sıkılarak sallantısı önlenmektedir. Makinenin orijinal ambalaj malzemeleri eğer mevcut ise aynı şekilde köpükler ile öncelikle desteklenmekte, sonrasında mukavva karton ile paketlemektedir. Eğer bunlar mevcut değilse havalı naylon ile sarılmakta, en son üzeri streç film ile kaplanarak nem ve rutubetten uzak tutulmaktadır.. Ayrıca köşelerine yerleştirilen tahta destekler ile tüm darbelerden korunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir