Genel

Taşınırken Mobilyalar Nasıl Paketlenmelidir?

                               TAŞINIRKEN MOBİLYALAR NASIL PAKETLENMELİDİR?

Koltuk takımları ve kanepeler, ahşap yüzeylere sahiptir. Bu yüzeyler ise, en ufak bir darbede çizilebilmekte veya kırılabilmektedir. Bu durum karşısında da bireyler taşınırken mobilyalar nasıl paketlenmelidir? Sorusunun cevabını aramaktadır. Zira profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen ambalajlama çalışmaları sayesinde yaşanacak olan maddi kayıplar engellenebilmektedir. Bu konusu destek sağlayan nakliyat firmaları da, tam anlamıyla beklentileri karşılayamamaktadır. Özellikle de yanlış paketlenen ve içerisine hiçbir destek malzemesi koyulmayan mobilyalar, sevkiyat sırasında ağır darbelere maruz kalmaktadır. Taşınırken mobilyalar nasıl paketlenmelidir? Sorusu ise, eşyadan eşya veya yüzeyden yüzeye göre farklılık göstermektedir. Ancak her ne olursa olsun tüm mobilyalar, en az iki veya üç kat olacak bir şekilde paketlenmelidir.

Yüzey Farklılıkları

Kimi mobilyaların ve koltuk takımlarının yüzeyleri kumaşlardan oluşmaktadır. Paketleme işlemleri sırasında da söz konusu bu kumaşların deforme olması engellenmelidir. En doğru ambalajlama yöntemi ise, eşyaların incelendikten sonra gerçekleştirilen yöntemlerdir. Taşınırken mobilyalar nasıl paketlenmelidir? sorusunun cevabı bu sayede belirlenmiş olur. Çünkü her eşyanın fiziksel özellikleri ve yüzeyleri farklıdır. Kimi eşyalar en az iki kat, kimisi ise en az 3 kat olacak bir şekilde ambalajlanmalıdır. Yükleme sırasında paketlerin açılmaması veya kopmaması için de gerekli olan tüm önlemlerin alınması oldukça önemlidir. Hatta paketlerin sökülmemesi için de bant gibi sabitleme malzemeleri kullanılmalıdır. Taşınırken mobilyalar nasıl paketlenmelidir? Sorusu nakliyat firmaları tarafından da farklı şekillerde cevaplandırılmaktadır. Ancak en doğru yöntem, tüm yüzeylerin en az iki kat olacak bir şekilde sarılması ile yapılan uygulamadır. Bu sayede en ufak bir maddi kaybın yaşanması engellenmektedir.

pronetnakliyat

Ambalaj Kalitesi

Taşınırken mobilyalar nasıl paketlenmelidir? sorusu kadar önem arz eden bir konu olan ambalaj kalitesi, eşyaların darbelere karşı korunmasını sağlamaktadır. Kalın ve yırtılması güç olan paketler ile sarılan eşyalar zarar görmemekte beraber, taşıma işlemlerinin de daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Özellikle de mobilyalar ve ahşap tüm yüzeyler, söz konusu ambalajlar ile sarılmalıdır. Gerek duyulduğu taktirde de paketlerin içerisine destek malzemeleri yerleştirilmelidir. Örneğin köpük gibi sert plastik iler paketlenen mobilyalara gelen darbelerin pekte önemi yoktur. Taşınırken mobilyalar nasıl paketlenmelidir? konusu, hem güvenlik, hem de sorunsuz bir nakliyat süreci açısından oldukça önemlidir. Bireylerin her zaman endişe duyduğu noktalar, doğru bir şekilde yapılan paketleme işlemleri ile ortadan kaldırılabilir. 

Firmamızın Farkı

Firmamız paketleme işlemlerini kontrollü bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ekiplerimiz tarafından yapılan incelemeler sonrasında ambalaj türleri belirlenmektedir. Taşınırken mobilyalar nasıl paketlenir? Ve hangi paketler kullanılır noktasında tecrübeli olan firmamız, nakliyat sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca yükleme ve montaj hizmetleri de aynı profesyonellik ile verilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgisi sahibi olmak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir